Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Barış Laf İle Olur Mu?"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da toplu açılış töreninde tarihi açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biz, Diyarbakır Belediyesinin önünde hüngür hüngür ağlayan, çocukları dağa kaçırılmış anaları unutmuyoruz. Onlara barış diyenler nasıl baktılar, haince baktılar. Ama biz şefkatle baktık, merhametle baktık. Barışın fedaileri biziz, özgürlüklerin fedaisi biziz ve bundan sonra da böyle olacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

İŞTE ERDOĞAN'IN TARİHİ KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI:

BARIŞIN FEDAİLERİ BİZİZ

Bu PKK yanlıları ikide bir diyorlar ki 'barış, barış, barış.' Lafla barış olur mu? Elinde silahla dolaşanlarla barış olur mu? Biz inşa ediyoruz. Biz ihya ediyoruz. Biz, Diyarbakır Belediyesinin önünde hüngür hüngür ağlayan, çocukları dağa kaçırılmış anaları unutmuyoruz. Onlara barış diyenler nasıl baktılar, haince baktılar. Ama biz şefkatle baktık, merhametle baktık. Barışın fedaileri biziz, özgürlüklerin fedaisi biziz ve bundan sonra da böyle olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Barışın fedaileri biziz"

DİYARBAKIR'SIZ OLMAZ

Türkiye nasıl İstanbul'suz, İzmir'siz, Trabzon'suz, Antalya'sız, Erzurum'suz olamazsa asla Diyarbakır'sız da olamaz. Çünkü Diyarbakır bizim kalbimiz. Bu coğrafyayı, bu halkı bizden koparmak isteyen, kalbimizi söküp almaya çalışıyor demektir. Diyarbakır Türkiye'nin mührüdür. El uzatılmasına asla izin vermeyiz. Rabbim kaderimizi bu coğrafyada birlikte yazmış, bizim geçmişiz gibi geleceğimiz de ortak.

İnşallah aydınlık bir gelecek bizleri bekliyor. Diyarbakır içinde yepyeni bir dönemin başlangıcı olacaktır.

Alparslan ilk önce bu topraklara geldi. Yavuz Selim Mısır'a giderken Diyarbakır ile kucaklaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Diyarbakır'sız olmaz"

ERDOĞAN'DAN DİYARBAKIR'A MÜJDE

Bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Ergani ve Bismil ilçelerine bu yıl içerisinde Silvan ve Çermik ilçelerine önümüzdeki yıl doğalgazı veriyoruz. Fakat şunu söyleyeyim; bu PKK terör örgütünün mensupları biz doğalgaz hatlarını yaparız onlar gelir bombalarlar. Diyarbakır'ı şöyle şanına uygun bir stad için çalışmalara başladı. İnşallah bu ağustos ayında hizmete girecek. GAP'ın en önemli sulama projeleri Diyarbakır'da. 2019 yılına kadar 1 milyon hektarı sulamaya açacak tesislerin inşaası sürüyor.

"BUNLAR HAİN, BUNLAR ALÇAK"

Bunlar hain, bunlar alçak. Bunlar benim Kürt kardeşlerimi sevmiyor. Bunlar benim Kürt kardeşlerimin asla temsilcisi olamaz. Her şey yalan. Sormak lazım ya siz burada belediyeler elinizdeydi de ne yaptınız? Yeni belediye başkanları atandı hemen her yer nasıl değişmeye başladı. İş bilenin kılıç kuşananın. Bir de bu iş aşk meselesidir. Dertli olmak gerek. Aşk ile koşan yorulmaz, bunu böyle biliniz. Şimdiden hayırlı olsun.

ONLAR TERÖR MİKSERİ

Niçin Diyarbakır turizmde patlama yapmasın, neden? Terör olursa buraya ajan teröristler gelir, turist gelmez. Ajan teröristler buraya geliyor mu? Gelirler. Onların işi gücü karıştırmak. Onlar mikserdir mikser ama terör mikseri.

KÜRT KARDEŞLERİMİZE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNDEN KURTARMAYA SÖZ VERİYORUZ

Terörün olduğu yerde istikrar, güven olur mu? İşte kardeşlerim şimdi istikrar ve güveni sağlamak için ne diyoruz? Huzurun olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Kimse gelip terörün, kavganın, gürültünün eksik olmadığı bir yere yatırım yapmaz. Yatırım olmayınca da istihdam olmaz. Bölücü terör örgütü ülkemizin ve milletimizin baş düşmanıdır. Adeta parasını verenin istediği gibi kullandığı kiralık katil şebekesinden ülkemizi ve Kürt kardeşlerimizi kurtarmak zorundayız. Zalimlere karşı olan mücadelemizin bedelini darbe teşebbüsüyle ilgili neler yaşadığımız ortada. Bedeli ne olursa olsun Kürt kardeşlerimize bölücü terör örgütünün zulmünden kurtarmaya söz veriyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kürt kardeşlerimize bölücü terör örgütünden kurtarmaya söz veriyoruz"

AVRUPA'YA TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÇIKIŞI

Bu hain örgüt artık hiçbir vatandaşımızın evini başına yıkamayacak, çocuğunu elinden zorla alamayacak, ailesiyle tehdit edip kimsenin siyasi iradesini tehdit edemeyecek. He alırlar, Hollanda'da, Almanya'da Belçika'da, İsviçre'de Avrupa'da alırlar ama Türkiye'de alamayacaklar.

DERDİ OLAN HERKESLE GÖRÜŞÜRÜZ, TEK ŞART...

Bugüne kadar en sağlanan haklarla ilgili en küçük bir endişeniz olmasın. Bütün bu yaptıklarımız ana sütünüz gibi helaldir. Derdi olan herkesle görüşmeye hazırız. Tek bir şartımız var, kimsenin elinde silah olmayacak, kimse bu ülkeyi bölmeye, bu milleti parçalamaya kalkmayacak.

"BİZ ÖZGÜRLÜKLERİN TEMİNATIYIZ"

Biz bu yola çıktığımızda kefenimizi giydik öyle yola çıktık. Siz 15 Temmuz gecesi meydanları dolduranlar değil misiniz? Siz 15 Temmuz gecesi F-16'lardan, helikopterlerden kaçtınız mı? Devletimiz tüm kamu görevlileriyle sizlerin yanındadır. Her vatandaşımızın can ve mal güvenliği devlet güvencesi altındadır. FETÖ'nün hainlerini de devletten temizledik temizliyoruz. Artık devletin içinde sizi örgütün kucağına atacak kimse kalmıyor. Bizim davamız vatandaşlarımızla. Bizim muhattabımız sizsiniz. Şundan emin olun bugüne kadar Kürt kardeşlerimize sağlanan demokratik, insani, kültürel hiçbir konuda bir adım geri atılmayacaktır. Hiçbir hususta endişeniz olmasın. Başbakanlığım döneminde Kürtçe yayın serbest oldu mu? Kurslar serbest oldu mu? Anneler evlatlarıyla cezaevinde Kürtçe konuşabildi mi? Kürtçe seçim kampanyaları yapılabildi mi? Biz özgürlüklerin teminatıyız.

"BU ALÇAKLAR YAPILAN İLK SEÇİMDE TOKADI YEDİLER"

Bu şehirde kendini Kürtlerinin temsilcisi olan parti ertesi gün Diyarbakır sokaklarında kendisi gibi düşünmeyen insanların katledilmesine ses çıkardı mı? 53 Kürt kardeşimiz öldü. Ölen de öldüren de Kürt'tü. Bu alçaklar bu katiller yapılan ilk seçimle tokadı yediler. Şimdi bu oyunlara bir daha gelmeyeceğiz. Demokrasinin kendilerine verdiği yetkileri gidip terör örgütüne verdiler. Senin görevin benim vatandaşıma modern imkanlar hazırlamak. Terör örgütünün dediğini yapmadığı için alçakla katlettiler. Bizim arkamızda PKK, PYD, YPG var dediler. Milleti bununla tehdit ettiler. Sizlere bu zulmü reva görenlerin Diyarbakır'a en küçük bir faydası oldu mu?

"CHP, EMİRLERİNİ PENSİLVANYA'DAN, HDP KANDİL'DEN ALIYOR"

En son 16 Nisan'daki tavırları ortada. Düştüler marjinal örgütlerin, CHP'nin, Avrupa'nın peşine. Şuanda hayır deyip dolanıyorlar. Halbuki sizlerin yaşadığı sorunların en büyük sebebi mevcut yönetim sistemi değil mi? 1980'de hazırlanan anayasa değil mi? Değiştiriyoruz, hazırlayalım dedik. Katılmadılar. Anayasa değişikliği ile gelen yeni sistemin size zararı değil her alanda katkısı olacak. Ama siz onların umrunda değilsiniz. Onlar emirleri tıpkı CHP'nin Pensilvanya'dan aldığı gibi onlar da Kandil'den terör baronlarından alır.


Kaynak: Sabah

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.