İnsan Bu Kadar Mı Basiretsiz, Ferasetsiz Davranır

CHP liderine yüklenen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Yahu bir maddesini de doğru bil şunun, bir kere dersine çalışıp gel. Yani sen kimseye hesap vermiyorsun diye bu kadar mı insan basiretsiz, ferasetsiz davranır” dedi.

İnsan Bu Kadar Mı Basiretsiz, Ferasetsiz Davranır

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Kocaeli’de STK’lar ile bir araya geldi. İzmit’te Aktikkapı restoranda düzenlenen toplantıya Erdoğan’a Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Genel Sekreter Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde CHP’nin tutumunu eleştiren Bilal Erdoğan, “Yahu bir maddesini de doğru bil şunun, bir kere dersine çalışıp gel. Yani sen kimseye hesap vermiyorsun; partinin başından inmen için hangi rezaleti yaşasan da bir şey olmuyor diye bu kadar mı insan basiretsiz, ferasetsiz davranır” dedi.

“STK’LAR İLE HER TÜRLÜ PROJEYE HAZIRIZ"

Toplantıda söz alan Belediye Başkan Nevzat Doğan, İzmit’in STK’lar açısından yoğun ve aktif çalışmalar yaptığı şehirlerden biri olduğunu söyledi. Daha sonra söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Gençlerimizin geleceğini kara kara düşünmeliyiz. Gençler bizim enerji kaynağımız. Gençler için her türlü imkanımız var. Bu konuda tüm oda ve STK’larla işbirliği yapmaya hazırız. Her türlü projede birlikte hareket edebiliriz” dedi.

“KEŞKE TAYYİP ERDOĞAN İLELEBET TÜRKİYE’Yİ YÖNETSE"

Daha sonra söz alarak referandum hakkında konuşan Bilal Erdoğan, “Hani diyorlar ya ana muhalefet, ‘Tek adamlık olacak’ bir gün, ertesi gün de çıkıyor ‘çift başlılık olacak’ diyor. Aslında sistemin güçlü noktalarını anlatmaya çalışıyor. Evet oyu vereceğini düşünüyorum çünkü. Tek adamlıktan kastı aslında bu sistemde yürütmenin güçlü, net bir yapıya kavuşması. Halka doğrudan hesap veren bir yürütme organının kurgulanması. Çift başlılıktan maksadı yasama ile yürütme arasında güçler ayrılığının işliyor olması. Tabi sanıyor ki Tayyip Erdoğan ilelebet Türkiye’yi yönetecek. Tayyip Erdoğan ilelebet Türkiye’yi yönetecek olsa, keşke ama. Neden keşke? Devamlı Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile o partinin başında kalıyor ya o yüzden. Yoksa Tayyip Erdoğan bu ülkede 3 dönem sınırını getiren, siyasette dönüşümü, dinamizmi getiren bir lider. Onun zaten ilelebet bu ülkede başkan kalma gibi bir iddiası da yok. Onun için bu sistemde 2 dönem kaydı getiriliyor” dedi.

“BİR MADDESİNİ DE DOĞRU BİL ŞUNUN"

Ana muhalefet liderinin kafasının karışık olduğunu ifade eden Bilal Erdoğan, “Partisinin başına meşru bir kanalla gelmiş değil. Ve orada tam anlamıyla tam anlamıyla bir tek adamlık işletiyor aslına bakarsanız. Yok efendim muhtarlıkları kapatacak, yok efendim bin 500 tane yardımcı atayacak. Yahu bir maddesini de doğru bil şunun. Bir kere dersine çalışıp gel. Yani sen kimseye hesap vermiyorsun; partinin başından inmen için hangi rezaleti yaşasan da bir şey olmuyor diye bu kadar mı insan basiretsiz, ferasetsiz davranır. Kasetle partinin başına geldin diye bu kadar mı insan sorumsuz olabilir. Bu halkın değerleriyle, bu milletle kavga etmeyi ne zaman bırakacak bu CHP zihniyeti. Türkiye’nin doğru dürüts halka hesap veren bir partisi olamayacak mı CHP? Yazık günah. Bu 16 Nisan bu işi de düzeltecek evvel Allah. Çünkü yeni sistemde her şeyi çözen halk hakemliği olacak. Öyle kolay kolay da partinin başında duramayacaksın. Halkına karşı hesap vereceksin kardeşim, seçim kaybediyorsan. Sen 7 seçim kaybediyorsun ne zaman bırakacaksın. Bu millete müstahak mı?” diye konuştu.

Toplantının sona ermesinin ardından Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan beraberindeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğani ile birlikte inşası devam eden İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait yurt binalarını inceledi.

(Gürcan Yılmaz/İHA)HABERE AİT RESİMLER

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.