Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Sen bu işlerden anlamazsın Kemal

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'ye yardım ettikleri iddiasıyla aralarında ABD'li savcı Bharara, CIA'in eski Başkan Yardımcısı Graham Fuller, Ortadoğu ve Türkiye uzmanı Henri Barkey ve Michael Rubin gibi isimlerin de bulunduğu 17 kişi hakkında inceleme başlattı. Suç duyurusunda bulunan Avukatlardan Rıza Saka Sabah.com.tr’ye önemli açıklamalarda bulundu. Saka’ya göre ABD nasıl Halk Bank Genel Müdür Yardımcısını tutuklayabiliyorsa alıyorsa Türkiye’de FETÖ ile ilişkisi belgelenen Savcı Bhrara’yı tutuklayabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Sen bu işlerden anlamazsın Kemal
  • 15-04-2017 17:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı gün içinde dördüncü mitingini Sarıyer de yaptı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK REFORMUNU BENİM MİLLETİM YAPACAK

CHP Kadıköy'den bir grup istifa etti. Neden? Terörle elele, kucak kucağa oldukları için istifa ettiler. Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan diyemedikleri için istifa etiler. Yarın bu ülkede bir dönüşüm, değişim yaşanacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük reformunu benim milletim yapacak. Buna ihtiyacım var. Sizin bu coşkunuz, bu heyecanınız Allah'ın izniyle sandıkta patlatacak. Sarıyer yarın istikbale bir işaret fişeği atacak, ben buna inanıyorum. Komşularıma, Sarıyer'e bu yakışır. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü hainlere dar eden Sarıyer'e böyle bir asil davranış yakışır.

KILIÇDAROĞLU VIP'TA DARBECİLERLE PAZARLIK YAPTI VE KAÇTI

Onlar Cumhurbaşkanı Tarabya'da zannettiler. Marmaris'te zannettiler. Onlar bilmiyorlardı ki, o mağaranın kapısını örümcek örer, siz göremezsiniz. Facetime'dan mesajımı alan milletim meydanlara akın etti. Ya Rab! Beni bu millete hizmetkâr ettin sana hamdolsun. Biz orada iken yanımıza gençler geldi. Dediler ki, "Burada saat 11.15 civarında VIP'ten Kılıçdaroğlu geçti". Ben o tabloyu tam bilmiyordum. Şimdi elimize görüntüler geçti. Saat 11.15 civarında Kemal Kılıçdaroğlu VIP'e geliyor, orada tanklar var. Işıldaklı bir araç Kılıçdaroğlu'na almaya geliyor. Orada pazarlık yapılıyor. Oradan kendi ifadesiyle Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine kaçıyor.

KILIÇDAROĞLU AKİL BALİĞ OLMAYAN ÇOCUĞUNU SİGORTALI YAPTI

Bu millet tankların önüne geçti. Tankların altına kendisini attı ve bizim hanım kardeşlerimiz paramparça olma pahasına Vatan Caddesi'nde tankların önünde ezildiler. Niye? Çünkü benim hanım kardeşlerim Nene Hatun'ların torunuydu. Onlar ilhamlarını oradan aldılar. Bu vatanı alamazsınız dediler. Öbür taraftan bakıyorsunzu, bir Sabri kardeşimiz çıkıyor kendini tankın altına atıyor. Bir tank daha geliyor onun da altına atıyor. Şu anda Sabri gazi. Kılıçdaroğlu şimdi 18-25 yaşa "Bunlar çoluk çocuk diyor, parlamentoda ne işi var? Bunlar iki yıl görev yapıp emekli maaşı alacaklar" diyor. Ey Kılıçdaroğlu sen çocuğun akil baliğ olmamışken sigortalı yaptın. 18 yaş cezalandırma, resmen evlilik yaşı oluyor da seçilme hakkını niye vermiyorsun?

TÜRKİYE'Yİ DURAĞAN YAPIYOR! YEMEZLER, YUTMAZLAR BU İŞİ!

Ankara'dakilerin çocukları girecek parlamentoya diyor. Şu anda 5 kişi var Meclis'te gençlerden. Onlar Ankara'dakilerin çocukları mı? İçinde esnaf var. Şimdi devran değişiyor. Yarın bunun kararını verme günüdür. Türkiye tarihinin en önemli kararlarından birini yarın verecek. İnşallah hür irademizle tercihimizi yapacağız. Sandıkları ihmal etmiyoruz, rehavet yok. Anketler gayet iyi ama ne kadar iyi çıkarsa o kadar iyi. Sandıklardan çıkan oy oranı Batı'ya ders olacak. İnşallah bu milletin ayak seslerini duyacaklar. Ekonomiyle geliyoruz. İşte 2,9. Avrupa 1,9. Daha çok şeyler olacak. Battı, bitti, bunların kredi derecelendirme kuruluşları bize ne terbiyesizlikler yaptı. Almanya 4 milyar Avro Yunanistan'a borç veriyor. Türkiye'yi durağan yapıyor, aşağı çekiyor. Yemezler, yutmazlar bu işi

SAAT 8 ÇOK GEÇ. SAAT 6'DA SANDIK BAŞINA GİDECEKSİNİZ

İki kule arasındaki mesafe 2023 metre. Çanakkale'de bir numaralı bu açıklıkta köprüsü oluyor. Yavuz Sultan Selim'i yaptık mı, orayı da yaparız. Osmangazi'yi yaptık mı, orayı da yaparız. Benim dedem Fatih, karadan yürüttü kadırgaları. Biz de denizin altından trenleri yürüttük. Yetmedi otomobilleri yürüttük. Bu milletle alay etmeyin, dalga geçmeyin. Azim, iman öyle bir şey ki, tekeden bile süt çıkartır. Ama Avrupa'lıya sorsan teke nedir diye anlamaz. Sabah ilk işimiz sandık. Aramızda müşahitlik görevi yüklenenler var mı? İlk önce sandığa siz gideceksiniz. Saat 06'00'da en erken siz gideceksiniz. Söylenen saatte gel diyenlerin yerlerine müşahitler görev alacak. Ondan sonra sandıklar 5'te kapanınca ayrılmak yok. Resmi tutanaklar imzalanacak. Resmi imzalı tutanağınızı alacaksınız doğru yetkili yere ulaşacaksınız. Neresi o? Tabii ki partiniz. Burada onlar toplanacak. Böylece herhangi bir kaçamak olmayacak.

YARINKİ SEÇİM SARIYER İÇİN BİR İŞARET FİŞEĞİ OLACAK

Kandil hayır diyor, İmralı hayır diyor. Pensilvanya'daki şarlatan hayır diyor. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Biz onlarla beraber haşrolunamayız. Sevgili peygamberimiz kişi sevdikleriyle beraberdir diyor, olay budur. Bunlar bize düşman. Bunlar milletimizi parçalamak istemediler mi? Milletimizi bölmek, parçalamak isteyenlere yarın bir cevap vermeyecek miyiz? Aman ha! Şurada birkaç saat var. Durmak yok. Kapı kapı dolaşacağız. Telefonlar bu akşam evet için çalışacak. Yarın ben de Tarabya'dan takip edeceğim. Bakalım Sarıyer ne yaptı? Artık Sarıyer değişmesi lazım. Şimdi bir kilit ifade kullanıyorum. Yarınki seçim Sarıyer'de bir işaret fişeği olacaktır. Geleceğe yönelik bir işaret fişeği.

PARLAMENTODAN GEÇERSE BEN BU İDAM KARARINI ONAYLARIM

Yarın pusula gelecek önünüze. Bir ak, diğeri kahverengi. Siz mührü nereye vuracaksınız. Siz 'ak'a vuracaksınız. İşaret fişeğini de buradan atacağız. Sandık sonuçlarının ülkemiz, milletimiz için yepyeni günlerin müjdecisi olacağına inanıyorum. Yarından sonra Türkiye hedeflerine, ideallerine çok daha fazlasıyla kilitlenecek. Eskiden olduğu gibi krizlerle kaoslarla, siyasi krizlerle zaman kaybetmeyeceğiz. O eski günleri tamamen geride bırakacağız. Yarından itibaren artık darbeler, muhtıralar, aba altından siyasetçiye sopa göstermelerine yer yok. Sözün de, kararın da, yetkinin de doğrudan milletin olduğu, sizde olduğu bir dönem başlıyor. Bugün son toplantımız. İnşallah yarın aynı zamanda sizin bu idam kararı diyorsunuz ya, onun da kararının verileceği gündür. Zira ne olacak? Kılıçdaroğlu ben evet derim diyor. Bahçeli ve Yıldırım evet diyor. Bütün bunlar evet dediğine göre parlamentodan geçer de bana gelirse ben bunu onaylarım. Olmadı, meclisten geçmedi. O zaman ne diyorum ki tekrar bir gensoru. Bu gensoruyu size getireceğiz size. Amerika'da idam var. Çin'de var. Körfez ülkelerinde var. İran'ın da var, Rusyası'nda var.

KADERİN ÜSTÜNDE KADER VARDIR! EY BATI SEN BUNDAN ANLAMAZSIN

Bu pazar 15 Temmuz'da 249 kardeşimizi şehit edenlerle hesaplaşma günüdür. Bu Pazar kimi Avrupa ülkelerine ders vereceğimiz gündür. Bu pazar milletimizin vesayet odaklarına karşı zafer günüdür. Bu pazar Türk demokrasisinin şölen günüdür, karar günüdür. Avrupa üzerimize çok geldi. Hollanda'da atlarını, itlerini bizim Hüseyin Kurt kardeşimizin üzerine saldı. Oradaki işçilerimizin üzerine saldılar. Yarın onlara cevap günü. Almanya, Avusturya, Belçika, İsviçre, İsveç'e vereceğiz. Dev bir pankarta benim resmimi koymuşlar, şakağıma silah dayamışlar "Erdoğan'ı vurun"... Ey haddini bilmezler! Biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Biz ölümü korkuttuk, ölümden korkmadık. Biz biliyoruz ki kaza ve kader bizim içindir. Biz biliyoruz ki, kaderin üstünde bir kader vardır. Ey Batı sen bundan anlamazsın. Ama biz bunu iyi biliriz.

HADDİNİ BİL HADDİNİ! HADDİNİ BİLMEZSEN PATLATIRLAR ENSENİ

Dün Konya'daydım. Malum bir milletvekili vardı ya CHP'li. Haddini bilmez, kendini bilmez. Samsun'dan çıkacakmış. Haddini bil haddini bilmezsen haddini patlatırlar enseni. Sen kimi denize döküyorsun ya! Bu millet Yunanı denize döktü, sen bu ülkede evet diyeni denize dökeceksin öyle mi? Kim bunlar, bu milletin evlatları. Hala Kılıçdaroğlu bunu kesin ihraç istemiyle gönderebildi mi? Hayır! Çünkü aynı kafa, aynı zihniyet. Baykal, güya tecrübeli bir siyasetçi, sevsinler senin gibi tecrübeyi. O da diyor ki, hayır çıkarsa, çıkmayacağına inanıyor da, o zaman denize dökmüş gibi mutlu olacakmış. Bunlara denecek olan şey yarın akşam sizin cevabınız.

SARIYERLİ KARDEŞLERİMİZ ÜLKELERİNE UZANACAK ELE İZİN VERMEDİ

15 Temmuz gecesi Sarıyer'de hainlerin Borsa İstanbul'a saldırısı var. Sarıyer inançlı, Sarıyer yürüdü. Ben bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine Rabbimden acil sabırlar niyaz ediyorum. 15 Temmuz gecesi Sarıyer gerçekten bir destan yazdı. Darbe haberini alır almaz Sarıyerli vatandaşlarımız sokaklarda, caddelerde toplandı. Milli irade nöbetlerinde Sarıyer meydanı asla boş bırakmadı. Sarıyerli kardeşlerimiz ülkelerine ve devletlerine uzanacak hiçbir ele izin vermeyeceklerini gösterdi.

'deki metro hatlarına da bir zamanlar CHP'li meclis üyelerinin hayır dediğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taksim, Gezi alanında bunlar var. Nerede bir terör esiyor, bunlar var" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ümraniye'deki konuşmasında şunları kaydetti:

Ümraniye 16 Nisan'da evet diyerek bir ışık yakmaya, İstanbul'a öncü olmaya hazır mı? Artık saatler var ona göre, durmak yok yola devam. Türkiye tarihinin en önemli mücadelesini veriyor.

Fransa'da seçim ar. Yatıyorlar kalkıyorlar Erdoğan. Ben seçime girmiyorum ki. Ama Türkçeyi öğrendiler. Gezi olaylarında, 17-25 Aralık'ta, çukur eylemlerinde yaşadık. Şimdi o teröristleri açtıkları çukurlara gömüyoruz. 20 ayda 11 bin teröristi etkisiz hale getirdik. Ya silahlarını gömecekler, ya kendilerini gömeceğiz ya da bu ülkeyi terk edecekler.

Erdoğan: Sen bu işlerden anlamazsın Kemal

"TERBİYESİZLİK YAPANLARDAN HESABINI SORACAĞIZ"

16 Nisan'dan sonra Türkiye'ye terbiyesizlik yapanlardan hesabını soracağız. Allah'ıma hamd olsun Ümraniye'yi bu coşkuyla görünce yarın akşam ki neticeyi görür gibiyim.

Muhalefet nerede? Muhalefet meydanlarda yok, onlar kahvelerde. Hele hele bir de maskeli teröristlerini kahvelere gönderiyorlar, arkadan kendileri gidiyorlar. Okmeydanı'nda, benim eski semtimde yaptılar. Sağ olsun İstanbul Emniyeti bunları yakaladı. Üç tanesi yakalanmıştı, dördüncü ne oldu bilmiyorum, teröristler. Meğerse daha sonra bir tanesi bunların Cumhuriyet Halk Partisinin mensubu olduğu ortaya çıkıyor. Bunlar iç içe ya, bunlar iç içe çalışıyor.

"ÖYLE BİR REFORM YAPALIM Kİ ÇILDIRSINLAR, KUDURSUNLAR"

Terör baronları cüretlerini artırdılar, ekonomi dalgalanmaya başladı. Başka çare kalmadı, Cumhurbaşkanı olarak erken seçim dedim. Şimdi de yeni bir yönetim sisteminin adımını atıyoruz ki bir daha böyle günler yaşamayalım. Artık Türkiye sıçrasın be! Biz sadece Yavuz Sultan Selim ile Marmaray ile Avrasya ile yetinemeyiz.

Yarın öyle bir reform yapalım ki Batı ve teröristler çıldırsın, kudursun ama bu milletin asil evlatları yarın akşam bayram yapsın. Gönlümde bu bayramı hissediyorum. Çünkü bizim daha çok delinecek dağımız, aşılacak boğazımız var.

"SEN BU İŞLERDEN ANLAMAZSIN KEMAL"

Sen anlamassın bu işlerden Kemal. Fakat biz onun öğrenip öğrenmeyeceğine değil işimize bakalım. Cumhurbaşkanı sabah bir baktınız meclisi feshetmiş diyor. Cumhurbaşkanı seçim isteyebilir ama o zaman çift sandık kurulur. Fesih parlamentoyu ortadan kaldırmaktır. Öyle bir şey yok! Yalan. Kaldı ki bir cumhurbaşkanı seçimi neden yenilesin.

Tankların karşısına ilk ben çıkarım diyordun. Bütün milletimiz meydanlara dolmuş sen ise Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine saklanmışsın. 15 Temmuz'da Bağdat caddesinden tanklar geçerken bu zihniyet bunlara alkış tutuyordu.

Yarın ki seçim çok ama çok önemli. Eskiye methiye düzenlerin tek derdi kendi konumlarını korumaktır. Bakınız burada tek bir örnek vereceğim. Şayet Türkiye 1991 yılından beri Türkiye kesintisiz iktidarla yönetilmiş olsaydı bugünkü bulunduğu konumdan çok daha iyi bir durumda olacaktı.


Kaynak: Sabah

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.