Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan CHP'li Vekile Çok Sert Yanıt Sen Kimi Denize Döküyorsun Terbiyesiz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “Referandum’da ‘evet’ çıkarsa hepinizi denize dökeriz” sözlerini eleştirerek, “Sen kimsin, sen kimi denize döküyorsun terbiyesiz. 16 Nisan’da bu millet evet diyecek, sen denize dökeceksin. Ulan seni yola çıkartmazlar. Sen Samsun’dan yola çıkacaksın öyle mi. Samsun’dan yola çıkamazsın be. Bunlar Türkiye’yi unutmuşlar, nerede ne var haberleri yok” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan CHP'li Vekile Çok Sert Yanıt Sen Kimi Denize Döküyorsun Terbiyesiz?

Rize mitingi sonrasında helikopterle Trabzon’a geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Alanı’nda bir konuşma yaptı. Erdoğan, Trabzon’a en son Aralık ayında geldiğini hatırlatarak, “Trabzon Şenol Güneş Stadı’nın açılışını gerçekleştirmiştik. Bugün o stadın bağlantı yolları, kavşakları ve tünellerinin açılışını yapacağız” diyerek Trabzon’a 14 yılda AK Parti hükümetleri döneminde 19 katrilyonluk yatırım yapıldığını hatırlattı. Trabzon’un doğalgaz ulaşmayan hiçbir ilçesinin kalmayacağını kaydeden Erdoğan, bugün bir bölümünü açacakları Kanuni Yolu’nun eksik bölümlerinin de tamamlanacağını belirtti. Erdoğan, temeli atılan Zigana Tüneli ile ilgili olarak projenin 2109 yılında hizmete gireceğini, Trabzon-Erzincan demiryolu projesinin ihalesinin ise bu yıl yapılacağını söyledi.

Şehir Hastanesi Projeleri’nden birinin de Trabzon’da gerçekleştirileceğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehir Hastanesi öyle bir efsane ki bir kapıdan girdiğinde her şey o hastaneni içinde. Öyle Kılıçdaroğlu’nun SSK’ya genel müdür olduğu döneme bak. Beyefendinin genel müdür olduğu dönemleri biliyorsunuz değil mi? Ne diyor ‘10 sene önce bugünden daha iyiydi’. Ula sen ne işe yarıyorsun. Oldun bir partinin başı, o da kasetle. Bunun adı kaset genel başkandır. Maalesef Türk siyasetinin bunlar negatif tipleridir” ifadelerini kullandı.

 

“16 NİSAN’DA BATI’NIN TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ YAMANMIŞ ASALAKLARINI ATMAYA VAR MIYIZ?”

“16 Nisan bizim için devrimdir, devrim” diyen Erdoğan, “Ayağımızdaki prangalardan kurtulmak istiyoruz mesele bu. Bizim önümüzde duranlara 16 Nisan’da ‘dur’ demeye var mıyız ? 16 Nisan’da Batı’nın Türkiye üzerindeki yamanmış asalaklarını atmaya var mıyız?” diyerek Trabzonlular’dan “evet” oyu istedi.

Trabzon’un Türkiye’nin huzurunun, geleceğinin kilit taşı olduğu vurgusunu yapan Erdoğan, “Tarihin hiçbir döneminde Trabzon’un devletine küstüğü görülmemiştir. Yanlış yapanı görür, hiddetlenir, kızar ama devletine asla toz kondurmaz. Onun için ülkemizin en önemli bakanlığını Trabzonlu bir kardeşimize, Sayın Süleyman Soylu’ya emanet ettik. Terör örgütleri ile mücadele konusunda çok takdire şayan bir başarı ortaya koyan bakanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Şu son dönemde Tendürek Dağları’nda, Gabar’da, Cudi’de, Bestler Deresi’nde, bütün oralarda çok büyük bir mücadele verildi. Şehitlerimiz var ama onlara kan kusturduk, inlerine girdik” diye konuştu.

 

“16 NİSAN AYNI ZAMANDA ŞEHİTLERİN KATİLLERİ İÇİN BİR FERMANIN DA YAZILACAĞI GÜNDÜR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’ın önemini anlatırken “16 Nisan aynı zamanda şehitlerin katilleri için bir fermanın da yazılacağı gündür” dedi. Erdoğan, “16 Nisan’dan sonra parlamentoya bu katiller ile ilgili idam teklifi geldiği zaman bu parlamentodan onayı bana geldiğinde ben bunu tereddütsüz onaylarım. Lider taşın arkasına saklanırsa, ordu dağın arkasına saklanır. Biz bu terbiye ile yetiştik. Ama onlar bu terbiye ile yetişmediği için o nereye gitmiş, Bakırköy ilçe başkanının evine gitmiş. 16 Nisan bunlara hesap sorma günüdür” şeklinde konuştu.

 

“SAADET PARTİSİNİN BAŞINDAKİLER DE ONLARLA BİRLİKTE, İSTEMEZDİM ONLAR BU HALE GELSİN”

Referandumda “hayır” verecekleri tek tek sayan Erdoğan, sıra Saadet Partisine (SP) gelince “Saadet Partisinin başındakiler de onlarla birlikte. İstemezdim onlar bu hale gelsin. Ne yazık ki onlar bu hale gelsin. Kadere bak. Kimler kimlerle yan yana geliyor. Nereden nereye. Ne oldum deme ne olacağım de. Hep bunlar imtihan. Ne olursa olsun 16 Nisan bir yol ayrımıdır” ifadelerin kullandı.

 

“BU SÜREÇTE TÜRKİYE KUŞATILMIYOR, TAM AKSİNE KEFENİNİ YIRTARAK GÖMÜLDÜĞÜ MEZARDAN ÇIKMAYA ÇALIŞIYOR”

Erdoğan, konuşmasında Türkiye’nin tarihinin en önemli mücadelesini verdiğine dikkat çekerek, “Birilerinin iddia ettiğinin aksine bu süreçte Türkiye kuşatılmıyor. Tam tersine Türkiye kefenini yırtarak gömülmeye çalışıldığı mezardan çıkmaya çalışıyor. Türkiye’yi bin yıllık coğrafyasından, bin yıllık kardeşlerinden ve soydaşlarından koparıp kendi içine hapis edenlerin telaşı işte bu yüzden. Suriye’yi, Irak’ı, Mısır’ı, Balkanlar’ı, Kafkasları sanki bizim hiç ilgisi olmayan yerlermiş gibi gösterenler, biz bu coğrafyalarla, oralardaki kardeşlerimizle kucaklaştıkça adete kuduruyorlar. Bugün yeniden bölgemizi tanzime kalkanlar bize ‘siz yerinizde oturun’ diyorlar. ‘Hiçbir şeye karışmayın’ diyorlar. ‘Gerekirse sizin topraklarınızdan bir kısmını halkınızdan bir bölümünü de çekip alabiliriz sesinizi çıkarmayın’ diyorlar. Ey Trabzon, buradan bir ses ver ki, Kandil’deki terör baronları da, Pelsinvanya’daki şarlatan da onları kukla gibi kullananlar da duysun. Bu ülkenin tek bir çakıl taşına göz dikenin gözünü çıkartırız. Bu ülkenin tek bir karış toprağına el uzatanın eline çıkarız. Teröristleri cehennemin yedi kat dibinde bile olsalar bulup dünyayı başlarına çıkarız. Emin olunuz bu sesi duyanların yürekleri titriyor. Türkler yeniden dirildi diyorlar. Aynen dirilişte olduğu gibi. Sevda türkülerinde bile ‘Hadi gülüm yandan yandan biz korkmayız ondan bundan’ diye meydan okuyan Trabzonlu 16 Nisan’da evet diyerek ülkesine bulaşanlara haddini bildirmeye hazır mı? Evet diyerek dostlarımızın yüreğine ferahlık, düşmanlarımızın yüreğine korku salmaya hazır mıyız” dedi.

 

“BAHARI BEKLEYEN TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE PKK; YPG, DAEŞ, FETÖ’YE ÇOK GÜZEL SÜRPRİZLERİMİZ VAR”

Suriye’de El-Bab’ın teröristlerden temizlenmesiyle Fırat Kalkan Harekatı’nın birinci etabının sona erdiğini kaydeden Erdoğan, “Şu anda bitti. Bundan sonra da olacak. Durmak yok yola devam. Diğer bölgelerde terör örgütlerinin tepesine binmek için yeni harekatların hazırlıklarını yapıyoruz. Yeni harekatlara yeni isimler vereceğiz. Baharı bekleyen tüm terör örgütlerine PKK; YPG, DAEŞ, FETÖ’ye çok güzel sürprizlerimiz var. Önümüzdeki aylar Allah’ın izniyle Türkiye’nin ve Türk milletinin baharı, teröristlerin ise kara kışı olacak. Siz bakmayın terör örgütlerinin kimi Avrupa devletlerini arkalarına alıp efelenmeye başladıklarına. Türkiye güçlü olduğu, kararlı bir şekilde yoluna devam ettiği sürece Avrupa ülkelerinin de böyle devam etme şansı yoktur. Zor oyunu bozar. Biz terör örgütleri üzerinden kurulan bu oyunu zorla da olsa bozacağız. Türkiye bu tezgahla ilk defa karşılaşmıyor. Bir asır önce aynı zihniyet aynı kalıplarla karşımızdaydı. O zaman hasta adam diyorlardı. Hasta adam dedikleri bu ülkeyi ellerinde cetvelle, kağıt üzerinde parsel parsel bölmüşlerdi. Çanakkale’de ve İstiklal Harbi’nde bu oyunu bozup önümüze koydukları haritaları cetvelleriyle birlikte hazırlayanlara iade ettik. Son 3 yıldır her fırsatı kullanıp bize dik çöktürmeye, bize yeniden hasta adam muamelesi yapmaya çalışıyorlar. Bu FETÖ denilen alçağı bunun için beslediler. Bunun için üzerimize gönderdiler. 40 yıldır bu topraklarda bunu beslediler. PKK’yı bunun için çukurlar üzerinden sahaya sürdüler. Suriye’de YPG, PDY diye bir maşayı bunun için icat ettiler. DAEŞ’i bunun için besleyip, büyüttüler. Avrupa’da bizim bakanlarımızın konuşacakları salonların anlaşmalarını, uçuş izinlerini iptal ederek engelleyenler, kendi şehirlerini polis himayesindeki terör örgütlerine teslim ettiler. Türkiye’nin bir kabile devleti olmadığını, kendisine yapılan her iyiliğin karşılığını verdiği gibi, her terbiyesizliğin hesabını da mutlaka soracağını bilmeyenlere göstereceğiz. Tabi bu işler sabır gerektirir. Sabreden kimse zafere ulaşır. Bu işler soğukkanlılıkla, strateji ile olur” ifadelerini kullandı.

 

“SEN KİMSİN, SEN KİMİ DENİZE DÖKÜYORSUN TERBİYESİZ”

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Yenikapı ruhu var mı yok mu onu tartışıyor. Senin haddine mi, geç ya. Sen ne anlarsın Yenikapı ruhundan. Yenikapı ruhunda birlik, kardeşlik, beraberlik, ezan, bayrak, vatan var. Bayraktan bahsediyor. Sen bayraktan bahsetme. Senin biz Hakkari’de yaptığın mitingde bayrak sevgini biliriz. Son orada bir tane Türk bayrağı gösteremedin. Kendi partinin bayrağını bile gösteremedin. Orada HDP’lilerle miting yaptın. Sen kime ne konuşuyorsun. Sorsan demokratlığı kimseye bırakmaz. Sen önce milletvekiline hesap sor. Sen kimsin, sen kimi denize döküyorsun terbiyesiz. 16 Nisan’da bu millet evet diyecek, sen denize dökeceksin. Ulan seni yola çıkartmazlar. Sen Samsun’dan yola çıkacaksın öyle mi. Samsun’dan yola çıkamazsın be. Bunlar Türkiye’yi unutmuşlar, nerede ne var haberleri yok. Zaten meydanlara çıkamıyorlar. Kahve köşelerinde, çay sohbetleriyle işi geçiştiriyorlar. Meydanlara çıkmaya yüzleri yok. Zaten CHP’yi kazıyınca altından faşizm çıkar dediğimizde kızıyorlar. Yalan mı işte örneği ortada. Denize dökermiş terbiyesize bak. 16 Nisan işte milleti, onun tercihlerini, değerlerini, haklarını hiçe sayan işte bu tek parti dönemi artıklarının defterlerinin dürüleceği gündür. Yeni sistemde cumhurbaşkanı milletin yarısından bir fazlasının oyuyla seçilmek zorunda. Milli iradeye hayır diyemezsin, millete hakaret edemezsin. Millete hakaret eden bu kafanın bırakın seçilmeyi, yüz bin imza bulup aday olabilmesi bile mümkün değildir. Biz bu tipleri denize filan dökmeyeceğiz. Biz bunları inşallah bir siyaset müzesine koyacağız. Çünkü bunlar ibretlik, bunlar türlerinin son örneği. Gelecek nesiller bu eziyetten kurtuluyor. Ben densizlere ağzının payını vermek için Trabzon hazır mısınız?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Meydan Projesi 2. Etap kısmında restore edilen tarihi belediye binasının da açılışını yaparak, basın mensupları ile fotoğraf çektirdi.

(Bekir Koca - Gökmen Şahin - Ersen Küçük /İHA)HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.