“Densiz, Alçak, Sen Kimsin Ki Milleti Tehdit Ediyorsun”

Başbakan Binali Yıldırım, CHP’li Hüsnü Bozkurt’u sert bir dille eleştirerek, “Densiz. Alçak, sen kimsin ki bu milleti böyle tehdit ediyorsun” dedi.

“Densiz, Alçak, Sen Kimsin Ki Milleti Tehdit Ediyorsun”

Helikopter ile Ankara’dan Yozgat’a giderek Yozgat Şehir Stadyumuna inen Başbakan Binali Yıldırım, ilk olarak Yozgat Valiliğini ziyaret edip Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’tan brifing aldı. Ardından Yozgat Meydanı’nda halka hitap etti. Yıldırım’a burada eşi Semiha Yıldırım, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Yozgatlı Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek de eşlik etti.

Yıldırım’dan önce halka hitap eden AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, devlet sistemini otomobile benzeterek, “Devlet dediğiniz bir araba. Otomobil olabilir, traktör olabilir, kamyon olabilir. Pek çok parçası var. Lastik, kaporta ve motor gibi. Arabanın her parçasını devlet organları olarak görün. Bu arabanın en önemli parçası motorudur. Motor olmasa araba yol alamaz. Motor yoksa araba yerinden kalkamaz. Devlet arabasının motoru hükümettir, hükümet sistemidir. Artık devlet motoru yağ yakıyor, su kaynatıyor, bizi yarı yora bırakıyor, arkadaki yükü çekemiyor. Bu motoru ya rektifiye edeceğiz ya da yenileyeceğiz. Bunu 16 Nisan’da siz yapacaksınız” dedi.

ŞEHİTLERE RAHMET DİLEDİ

Başbakan Yıldırım konuşmasına şehitler için rahmet dileyerek başladı. Yıldırım, “Alçak PKK’lı teröristlerin kurduğu tuzak sonucu hayatını kaybeden Mehmetçiklerimize Rabbimizden rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör ile Yozgat, bu bir kez daha göstermiştir ki sevgili Yozgatlılar bu ülkeyi bölmeye hiçbir alçağın gücü yetmeyecek. Terör ile mücadelemiz, kararlılık ile devam edecek” dedi.

Yıldırım, dalgalı denizlerde tek limanlarının millet olduğunu vurgu yaptığı konuşmasında, “Bu Anayasa dertlerimize çare bulamıyor. Türkiye’nin gelişen ihtiyacını karşılamıyor. Siyasetteki dertlerin dermanı millettir. Milletin iyileştiremeyeceği, milletin tedavi edemeyeceği hiç bir dert yoktur. Bizde bu anlayış ile MHP ile bir araya gelip Türkiye’nin bu işe yaramayan, sorunlara çözüm üretmeyen Anayasasını değiştirmek için çalışma yaptık. Bu değişikliği meclise götürdük. Oyladık. Kabul edildi. Mecliste vekillerin kabul etmesi yeter mi, kim karar verecek. Yozgat karar verecek. Yiğidin harman olduğu, Anadolu şehri. Bayrak, vatan, millet, devlet diyen Yozgat karar verecek. Bizim dalgalı denizde tek limanımız millettir” şeklinde konuştu.

“DENSİZ ALÇAK SEN KİMSİN Kİ MİLLETİ TEHDİT EDİYORSUN”

Konuşmasında CHP’yi ve CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’u sert bir dille eleştiren Başbakan Yıldırım, “Biz onlara gelin anayasayı birlikte hazırlayalım dedik. Ama CHP ne yaptı. Mecliste kürsüyü işgal etti. Milletvekillerini darp etti. Her türlü rezaleti çıkarttı. HDP ne yaptı. Hendek kazmaktan bu işlere vakit bulamadı. Bu HDP gitti kandilin emrine girdi. Milletin oyunu Kandil’e peşkeş çekti. HDP-CHP ikiz kardeş gibiler. İkisi de hep bir ağızdan Hayır şarkısı söylüyorlar. Kılıçdaroğlu bu değişiklik ile millet ‘evet’ dese de biz tanımıyoruz dedi. Ey Kılıçdaroğlu sen tanısan ne olur tanımasan ne olur. Millet de seni tanımaz. Zaten tanımıyor. Bu anayasaya ‘evet’ diyenler ihanet ediyor diyor. Hadi oradan. Gün yaklaştıkça bir tane milletvekili çıkmış. Densiz densiz konuşuyor. ‘İstiklal savaşında gibi evet çıkarsa, evet verenleri Yunanı denize döktüğümüz gibi İzmir’den denize dökeceğiz’. Densiz. Alçak, sen kimsin ki bu millete böyle tehdit etmeye, hakaret etmeye. Bunun hesabını Yozgat 16 Nisan’da verecek misiniz? Bunlara gereken cevabı verecek misiniz? CHP’yi anladık. HDP’yi anladık. Bunlar kol kola girmişler güya birbirini tanımıyor gibi yaparak arkadan hababam hayır için çalışıyorlar. Bunlara şimdi başkaları da eklendi. Avrupa. Oradaki bazı yöneticiler. Türkiye’ye karşı tavır içerisindeler. Teröristlere adeta kol kanat germiş vaziyetteler. Kardeşim. Siz kendi ülkenize bakın. Sizin bu sene seçimleriniz var. Türkiye üzerinden siyaset yaparak seçim kazanmayı mı hedefliyorsunuz. Katil PKK’ya FETÖ’ya kucak açıp ülkenizi damarlarına kadar zehirlersiniz. Hepsi terör örgütü. Çağımızın belası” dedi.

Başbakan Yıldırım’ın konuşması “İdam isteriz” sloganları ile kesildi. Yıldırım, bu talebe karşılık, “Yozgatlılar. Merak etmeyin. Önce şu önümüzdeki işi bitirelim. 16’sına adım atalım” şeklinde cevap verdi.

YOZGAT’A HAVALİMANI MÜJDESİ

Başbakan Binali Yıldırım, Yozgat mitingi sırasında Yozgatlılara havalimanı müjdesi verdi. Yıldırım, “Ama bunların derdi başka. Dert büyüyen yükselen Türkiye’nin önünü kesmek. Dert anayasa oylamasında evet çıkarsa dünyanın en büyük havalimanı hızla tamamlanacak ve bitecek. Bu arada Yozgat müjdeyi veriyorum. Havalimanınızın inşaatı bu sene başlıyor. Hayırlı uğurlu olsun. Yeni köprüler, otoyollar, hastaneler, limanlar yapılmaya devam edecek. Yapılmasın istiyorlar. Kişi başına milli gelir 20 bin dolara çıkacak. Çıkmasın. Yogat’a hızlı tren gelmesin. Yeni OSB kurumasın istiyorlar. Bunun için uğraşıyorlar. Bunun için terör örgütlerinin sırtını sıvazlıyorlar. Hayır propagandalarını yaptırıyorlar. Ama benim Adalet Bakanım gidince kapılar kapatıyor. Salonlar iptal ediliyor. Konuşturulmuyor. Bunun hesabını Yozgat sorar. 16 Nisan’da cevabını verir” şeklinde konuştu.

“BU ANAYASA 82 MODEL ARTIK YÜRÜMÜYOR”

Yıldırım anayasanın yürümeyecek kadar eskidiğinin altını çizip, “Bu anayasa eski bir araba. 82 model. Artık yürümüyor. Türkiye’nin yönünü belirleyemiyor. Çünkü Anayasa bir ülkenin pusulasıdır. Pusula bozulmuş. Gelecek vaat etmiyor. Yol göstermiyor. Sürekli engel ve dayatma, darbe tehdidi Türkiye’ye zaman kaybettiriyor. 2001 hatırlayın. O gün doğan çocuklar 15 aşın geçti. Onlar bilmez. Anne babaları bilir. Cumhurbaşkanı bir şey söylüyor, başbakan başka bir şey söylüyor. Anayasa kitapçığı fırlatıyor Başbakanın kafasına. Sonra olan oluyor. Bedeli millet ödüyor. 11 bin dolar değil 14 bin dolar olurdu. 2001 krizinin bir Anayasa kitapçığının fırlatılmasının bedeli bu” dedi.

“KILIÇDAROĞLU GÜNGÖRMEMİŞ YALANLAR SÖYLÜYOR”

Kılıçdaroğlu’nu yalancılıkla suçlayan Yıldırım, “Kılıçdaroğlu kahvecilerle otuyor ‘ 16 Nisan’dan kahvehaneler kapatılacak’ diyor. Minibüsçülerin yanına gidiyor ‘minibüs hatları kaldırılacak’ diyor. Muhtarlar ile bir araya geliyor ‘bakın 16 Nisan’dan sonra evet verirseniz muhtarlıklar kapanıyor’ diyor. İş adamları ile bir araya geliyor ‘16 Nisan’dan sonra fabrikalarınıza mallarına el konulacak’ diyor. Gün görmemiş yalan var bunda. Bu kadar olur mu ya. Biz 350 kilometre tünel yaptık. Kılıçdaroğlu’nun yalanları ardı ardına eklesen 500 kilometre oluyor. Bu kadar olmaz” şeklinde konuştu.

“17 AYDA BİR KURULAN HÜKÜMETTEN BİR HAYIR GELİR Mİ?”

Yeni anayasada huzur ve güven olduğunu belirten Yıldırım, “Huzur var güven var. Millet idaresi var. Patron millet. Darbecilere ekmek yok. Vesayetçilere ekmek yok. Çalışmadan yorulmadan iktidar yok. Onun için Hayır hayır diye bağırıyorlar. 1950’den bu güne kadar 48 hükümet kurulmuş. 48. Almanya’da 15 tane. Fransa o kadar. İngiltere’de daha az. 17 ayda bir hükümet. 17 ayda kurulan hükümetten bir hayır gelir mi? Yozgat’ın yolları yapılır mı? Kocaman şehir hastanesi yapılır mı. Yapılmaz. Çünkü zaman yok. Tebrikleri kabul edip, brifing alıp vedalaşmaya çıkıyor. Hizmet başka bahara” dedi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ UNUTMADI

Yıldırım konuşmasında MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’i de unutmadı. Yıldırım, “Bugün 5 Nisan rahmetli Türkeş’in 20. ölüm yıl dönümü. Allah rahmet eylesin. Alparslan Türkeş’in hayali de Başkanlık sistemiydi. İşte onun mirasını devralan MHP’li kardeşlerimizde ülkücüler de BBP’li kardeşlerimiz de Alperenler de bir olduk Başbuğ’un hayalini gerçeğe dönüştürüyoruz” şeklinde konuştu.

Yıldırım konuşmasının ardından Yozgatlılara karanfil dağıttı. Daha sonra Yozgat Şehir Hastanesi’nin açılışını yapmak üzere meydandan ayrıldı.

(Göktürk Fırat - Bahadır Muhlis Gökgül / İHA)HABERE AİT RESİMLER

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.