En Çok Satan Kitaplar ve Yeni Çıkan Kitaplar Huzurlu'da

'En Çok Satan Kitaplar' ve 'Yeni Çıkan Kitaplar' Tanıtım Yazımızdır. Bu yazıda 'Kitap' hakkında herşeyi bulacaksınız, öneriler ve ayrıntılı olarak paylaşım.

En Çok Satan Kitaplar ve Yeni Çıkan Kitaplar Huzurlu'da

Türkiye'de ciddi bir kitap pazarı bulunuyor, bu pazarda yerini almak isteyen kişiler Sanal Mağaza açarak, ya da E-Ticaret Sitesi aracılığı ile kullanıcı ile buluşmayı hedefliyor. E-Ticaret Pazarı her geçen gün değişen ve yenilenen bir pazar haline geldi. Kullanıcılara doyurucu ve kayda değer ürünler satabilmek için rekabet ortamında değişik stratejiler geliştiren e-ticaret sahipleri artık sektörlerde ön planda olmak, kullanıcıya ulaşarak istediklerini elde etmek için yeni pazarlama tekniklerine başvuruyorlar.

En Çok Satan Kitaplar Hakkında Pazarlama Tekniği Nasıl Oluşturulur?

En Çok Satan Kitaplar ve yeni çıkan kitaplar için pazarlama tekniklerinin başında kesinlikle ilk olarak sosyal medya geliyor, sosyal medya paylaşımlarının önemi, kullanıcı kitlenizin telp ettiği kitaplar ve kitap çeşitleri, beğeni sayısı, yeni çıkan kitaplar ve en çok satan kitaplar hakkında detaylı bilgilerin de yer aldığı bir bilgi paylaşımı oluşturmalısınız.

Stratejik olarak Google'da konumunuzun da iyi olması gerekmektedir, bunun için SEO çalışması önerebiliriz, SEO sizlere istenilen kelimelerde daha ön planda olmanızı sağlayacak farklı kelimelerde de kullanıcıya ulaşmanıza yardımcı olacak bir araçtır. Google'ın en değerli kazanç kaynağı Reklam'ın etkisi elbette olabilir ancak SEO'nun sınırsız etkisi karşısında Reklam etkisi ne yazıkki o kadar da üstün değil.

Kullanıcı aradığını bulabiliyorsa, eğer sizin sitenizden çıkmadan istediklerine ulaşabilyorsa o zaman bazı şeyleri başarmışsınız demektir, kullanıcıyı kalıcı olarak sitede tutmanın en temel yolu ona içerik konusunda doyurucu bir seçenek oluşturmak. Benzer kitaplar, kitap çeşitleri, çocuk kitapları, önerilen kitaplar, kitap hakkında gibi farklı kaynaklar sunabilirsiniz. Kullanıcı gezinirken sitenizde sağ kısımda aşağıya scrool dediğimi bölümü aşağıya çektiğinde reklam şeklinde çıkan bir kutu oluşturabilirsiniz. Burada önereceğiniz bir kitap belkide kullanıcının ilgisini çekecektir ve kitabın kaynağına bakmak isteyebilir.

Yeni Çıkan Kitaplar hakkında anlık bilgi paylaşımı.

Kullanıcı yeni çıkan hemen her kitabı merak edecektir, nasıl bir kitap olduğu konusunda bilgi alabilmesi için kısa açıklamalar ile kitabın kaynağı ile ilgili bilgi vermelisiniz, böylece kullanıcı yeni çıkan kitaplar da önsöz kısmını okumadan kitaptaki içeriğin çekiciliği ile de kitabı almak isteyebilir. Bir çok kişi fiziksel olarak kitap alıyor, ancak e-ticaret sitelerinin de sattığı kitaplar azımsanmayacak derecede. E-Ticaret Üzerinden kitap satışı yapılan siteler daha çok yurt dışı satışları yapıyor olsa dahi, yurt içinde de kaliteli sitelerden alım yapanlar oluyor. Cağaloğlu'na gidip tek tek kitapçılara bakmak yerine direk olarak yayın evinin sitesine giderek hemen alım yapabiliyorlar. Böylece daha hızlı ve adrese teslim bir sonuç olmuş oluyor.

Kitap nedir ve neden kitap okumalıyız?

Kitap aslında bilginin gerçek kaynağına ulaşmanın sadece bir yoludur, eğer okuduğunuz kitap değer adlediyorsa işte o zaman daha da kaliteli bir bilgiye ulaşmış olursunuz. Burada kitabın size ne verdiği çok önemli, o kitabı okuduğunuzda kazandığınız şey çok önemli, kişi eğer bir roman okuyorsa o romanın içindeki bir karaktere bürünebiliyor mu? Ya da bir hikaye okuyorsa. Hikayedeki karakterlerden birini seçip kendini onun yerine koyabiliyor mu buna bir bakmak lazım. Ayrıca kitabın mahiyeti de çok önemli, kimi roman, kimi ders, kimi hikaye kimi de felsefe kitabı okumayı sever. Her biri farklı ideolojiler farklı görüşler ve anlatımlar içerir. Bunlardan en önemlisi ise kafanızdaki yargıları değiştiren ve sizi kişilikli yada kişiliksiz biri haline getiren Felsefe kitaplarıdır. Tahir kitapları o tarihte yaşamış olan kişilerin anlatımları ile doludur, aslında Tarih kitabı her ülkede farklı kişilerce farklı koşullarda farklı anlatımlarla yayınlanır.

Her ülke vatandaşı kendi tarihini yazarken aklından geçenle yazdığı için ne yazıkki her tarih bilgisi doğru şekilde anlatılmayabiliyor, bu tarihçilerin yapacağı araştırmalar doğrultusunda yazılan kitaplar için geçerli değil.

Psikoloji kitapları ise insan psikolojisini etkilemek amacı ile tasarlanmış farklı görüş ayrılıklarını bir arada barındırabilme yeteneği olanlar için etkin bir kitap olabilir.

Çocuk kitapları, aslında en tehlikeli kitap grubu olarak bilinir, çocuklara sunulan kitaplar onların akıllarında korku, heyecan, tetikleyici etkiler ve karakterler oluşturabilir. Çocukların zihinleri kirlenmemiş ve etkilenmemiş zihinlerden oluştuğu için karaktere bürünme eyilimi daha yüksektir, kitapta yazan herşeyi doğru kabul edebilir, o nedenle çok dikkatli seçilmesi gerekiyor kitapların. Karakterlerin ya da okunacak olan yazıların. Hikaye bile olsa sadece güzel hikayelerden oluşan bir dizi yazıyı anlatmak da yeterli değil. Çocukların etkilenmeden hayatı öğrenebilecekleri heycanlı yazılarda okunabilir.


Kaynak: E-Ticaret

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.