Bitconnet ve Bitconnectx'e Eşi Görüşmemiş Bir Dava Geliyor.

Bitconnect ve Bitconnecx'e tarihte eşi görülmemiş bir dava geliyor hem bulunduğu ülkeye hem şirkete hem de şirket sahiplerine yada barındırıcılarına bu güne kadar eşi görülmemiş bir dava açılacağı açıklandı. Kullanıcılarına verdiği zarardan dolayı aynı zamanda sahtekarlıklarına yeni boyutlar ekledikleri gerekçesi ile takibe alınan Bitconnect ve Bitconnectx'in yaratıcıları barındırıcıları ve bulunduğu ülke çok büyük bir tazminat ödeyeceği açıklandı.

Bitconnet ve Bitconnectx'e Eşi Görüşmemiş Bir Dava Geliyor.

Bitconnect'in geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına verdiği zararı hepimiz biliyoruz. Bu konu hakkında Uluslararası hukukçulardan oluşan bir heyet kuruldu. Bu heyette bir çok önemli hukukçu bulunuyor. Bitconnect'in bağlı olduğu ülke ve bu ülkede internet sağlayıcısı, barındırma hizmet sağlayıcısı ve bir çok kuruma yasal bir çok yaptırım ile dava açılacağı açıklandı. Bu dava tarihte eşi görülmemiş bir dava. 

Bitconnect kullanıcılarının mağdurlarına çağrıda bulunarak ellerindeki Bitconnect'e ait coinleri satmamaları ve bunları değerinin üzerinde alacaklarını söylüyorlar. Bu coinleri toplayarak elde edecekleri güç ile gerekli savayı açacaklarını bu güç olmasa dahi dava açmak için yeterli kanıtları olduklarını belirtiyorlar. Bu suça ülkenin de ortak olduğunu Bitconnect'in barındırıldığı ülkenin de bundan sorumlu tutularak cezalandırılacağını açıklıyorlar. Ayrıca Bitconnectx'e göndermiş olduğunuz Bitconnect coinlerini gece saatlerinde siteyi çalışamaz hale getirerek kullanıcıları farklı bir yoldan yine kandırdıklarını tespit ettiklerini. 

Bu tespitlerin tamamının yasal merciler tarafından da onaylandığını belirtiyorlar. Bitconnect tarihin en büyük vurgunlarından birini yaparak Dünya'da bir çok kişi, kurum ve kuruluşun mağdur olmasına neden olduğu için gizlilik veya diğer ilkelerinde yazdıklarının bir hükmü olmadığını bu hükümlerin geçersiz olarak işlem yapılacağını açıklıyorlar. Bitconnect'e kısa süreli bir zaman tanıyarak kullanıcı mağduriyetlerini gidermeleri için bir ön süre verileceğini bu sürede hiç bir işlem yapılmaması durumunda 27 Avrupa ülkesi ve 14 Asia ülkesi olmak üzere toplamda 41 ülkede toplanan mağdurlardan da alınacak olan imzalar ile gerekli işlemleri başlatacaklarını bildiriyorlar. 

Bitconnect'in sahiplerinin tespit edildiğini. Öne sürülen kişilerin gerçek sahipler olmadığını ve bulunduğu yerlere gerekli birimler aracılığı ile çeşitli takip merkezleri kurulduğunu da bildiren Avukatlar yakın zamanda haberler ve çeşitli basın yayın organları ile operasyonu başlatacaklarını duyurdular. Bu mağduriyetin giderilmesi için en kısa zamanda çok hızlı sonuçlar elde edeceklerini belirten avukatlar bunun karşılığında hiç bir ücret talep etmeyeceklerini bildirdiler. Ücretsiz olarak yapılacak olan bu çalışma tarihte bir ilk olarak adlandırılıyor. HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.