RİPPLE ve XRP Hakkında En Çok Sorulan Sorular İlk 9

Ripple ve XRP ile ilgili pazarın ilgi alanları arttı ve doğal olarak insanlar, şirket, dijital varlık, nasıl kullanıldığı ve nereden alacağı ile ilgili sorular sordu. Ripple ve XRP hakkındaki yanlış anlamaları temizlemek için Ripple ekibinin aldığı en sık sorulan dokuz sorunun yanıtlarını yayınladık. Haberler düzenli olarak güncellenecek ve yeni gelişmeler açılacaktır.

RİPPLE ve XRP Hakkında En Çok Sorulan Sorular İlk 9

1. XRP'yi nasıl satın alabilirim? 
XRP , birçoğu bu sayfada listelenen dünya çapında 60'dan fazla dijital varlık santralinde satın alınabilir . Ripple'in, o sayfada görünen geçiş kapıları ve borsalara ilişkin onaylamadığını, tavsiye etmediğini veya herhangi bir beyanda bulunmadığını lütfen unutmayın. Her değişimin XRP satın almak için farklı bir işlemi vardır.

Zaten XRP satın aldıysanız ve satın alma işleminizle ilgili bir sorunuz varsa lütfen doğrudan exchange'e başvurun. Sağlıklı XRP pazarlarını korumak için, Ripple, XRP'yi en iyi dijital varlık değişiminde listelenerek dünya çapında erişilebilir hale getirmek için bir öncelik haline gelmiştir. Ripple, inisiyatif için ayrılmış kaynaklara sahiptir ve böylece küresel likidite yaratmaya yönelik ilerlemeyi bekleyebilirsiniz.

2. XRP, XRP Ledger ve Ripple arasındaki fark nedir? 
XRP, XRP Ledger'a özgü dijital varlıktır. XRP Defteri açık kaynaklı, dağıtılmış bir defterdir. Ripple, özel sektöre ait bir şirkettir.

3. XRP'yi kaç finansal kurum kabul etmiştir? İki büyük ödeme sağlayıcısı 
olan MoneyGram ve Cuallix Ocak 2018 itibarıyla sınır ötesi ödemeleri için likidite çözümleri sağlamak için XRP'nin xRapid aracılığıyla ödeme akışlarında pilot olarak kullanımını açıkça ilan ettiler . Ripple, ödeme akışlarında XRP'yi de kullanmak isteyen giderek artan sayıda finansal kurumun boru hattına sahiptir.

4. XRP ne kadar güvenli? Borsaları kullanmam mı gerekiyor? 
XRP Deedger, XRP işlemlerinin gerçekleştiği ve kaydedildiği yerdir. Defteri koruyan yazılım açık kaynaktır ve çeşitli kuruluşlar tarafından işletilen dağınık bir sunucu ağı üzerinde sürekli çalışır. Aktif olarak defteri geliştiren ve koruyan açık kaynaklı bir kod tabanı. XRP Ledger'in kuruluşundan bu yana, Adölçürüleme yoluyla Defteri daha esnek ve tek bir başarısızlığa karşı korumak için çalıştık, bu süreç bugün devam ediyor.

XRP'yi satın almak için bir exchange veya ağ geçidi kullanmanız ve / veya bir dijital cüzdanınız olması gerekir. Dalgalanma, ağ kapıları, borsalar veya cüzdanlar ile ilgili olarak onaylamaz, önermez veya herhangi bir beyanda bulunmaz, ancak lütfen burada XRP sunan alışveriş merkezleri listesine bakın.

5. XRP Defteri merkezi mi? 
Bu, XRP Ledger ile birlikte yapılan en büyük yanlış anlaşmadır. Merkezileştirme, tek bir öğenin Defteri kontrol ettiğini ima eder. Ripple, XRP Defteri'nin açık kaynak koduna katkıda bulunurken, XRP Defteri'ne sahip değiliz, kontrol etmiyoruz veya yönetmiyoruz. XRP Deediter merkezi değil. Ripple ortadan kalkarsa, XRP Ledger var olmaya devam eder.

Ripple, finansal kuruluşlar için bir likidite aracı olarak XRP'yi kullanımını teşvik etmek için uzun vadeli stratejiye katkıda bulunmayı da içeren çeşitli nedenlerden dolayı XRP Ledger'ı destekleme konusuna ilgi duyuyor. XRP Ledger'in yerelleşmesi, kuruluşundan bu yana başlayan süregelen bir süreçtir. 

İlk olarak, Temmuz 2017'de 55 doğrulayıcı düğümüne genişlettiğimiz XRP Defteri'ndeki validatörleri çeşitlendirmeye devam etmek için planlar yaptık. Benzersiz Düğüm Listelerine (UNL) onaylanmış doğrulayıcılar ekleme planlarını paylaştık ve 2017 boyunca ve 2018'de, yukarıda belirtilen nesnel ölçütleri karşılayan onaylanmış her üçüncü taraf doğrulama düğümü için, herhangi bir varlık XRP Defterinde güvenilir düğümlerin çoğunluğunu işletene kadar Ripple tarafından işletilen bir doğrulama düğümünü kaldıracağız.

Bu çabaların, XRP Ledger'ın kurumsal düzeyde esnekliğini ve dayanıklılığını artıracağına ve XRP'nin ödemeler için en iyi dijital varlık olarak kabulüne devam edeceğine inanıyoruz.

6. Hangi cüzdan kullanmalıyım? 
Dalgalanma, dijital cüzdanlarla ilgili olarak onaylamaz, önermez veya herhangi bir beyanda bulunmaz. Paraya herhangi bir üçüncü taraf veya üçüncü parti teknolojisine güvenmeden önce daima kendi takdirinizi yerine getirmeniz önerilir.

7. XRP'nin fiyat oynaklığı, finansal kuruluşların xRapid'i benimsemesine etki ediyor mu? 
Hayır. Ripple, xRapid'i denemekle ilgilenen istikrarlı bir finansal kurum önbelleğine sahiptir. XRapid'i kullanan finansal kuruluşların XRP'yi uzun süre tutmaları gerekmez. Dahası, XRP üç ila beş saniye içinde yer alıyor, bu da finansal kuruluşlar işlemin seyri sırasında sınırlı oynaklığa maruz kaldıkları anlamına geliyor.

8. Ripple, XRP işlemlerini dondurabilir mi? İşlemleri görüntüleyebilir veya izleyebilirler mi? 
Ripple de dahil olmak üzere kimse XRP'yi donduramaz. XRP Deedger'daki tüm işlemler herkes tarafından görülebilir.

9. Ripple, daha fazla XRP oluşturabilir mi? 
Hayır. Ripple şirketi XRP oluşturmadı; Şirket kurulmadan önce 100 milyar XRP oluşturuldu ve Ripple kurulduktan sonra XRP yaratıcıları şirkete önemli miktarda XRP hediye etti.

 

KAYNAK  :  RİPPLE

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.