Hakan ATABAŞ

Hakan ATABAŞ

Suriye'de Yaşanan İnsanlık Dışı Dram'a Sessiz Kalan "Dilsiz Şeytandır"

Suriye'de yaşanan bu insanlık dışı saldırı ve ölümlere sessiz kalmak gerçek anlamda Şeytanlıktır. Böyle bir vahşey olabilir mi? Böyle akıl almaz bir saldırı olabilir mi? Sivillere, masum insanlara, bebeklere, kaadın ve çocuklara karşı yapılan bu saldırının hiç bir haklı yanı olamaz. Dünya'nın bu saldırılara karşı sessiz kalmasının tek bir sebebi olabilir. Onlarda bu saldırılardan dolayı memnun ve kendi çıkarları doğrultusunda hareketler olarak görüyor. 

İnsanlık her gün ölüyor, her gün daha beter şeyler olmaya başlıyor. Nüfus arttıkça ölüm sayıları da artıyor, savaşlar artıyor, anlaşmazlıklar ve güvensizlik artıyor. Bu durumda Dünya'nın 150 yılı felan yok bana göre. Çok kısa bir süre sonra Dünya çığrından çıkacak ve insanlar artık kendi ülke insanlarının güvenliğini sağlamak için daha ciddi tedbirler alacak. Tturizm diye bir şey kalmayacak yakın zamanda, giderek azalan tahammül ve güven yerini korkuya bırakacak. Artık kimsenin güvende olmadığı bir dünya olup çıkacak. Yapılan yapılar, geride bırakılan eserler artık hiç bir anlam ifade etmeyecek. Filmlerde gördüğünüz, o yıkık, virane ve geride hiç bir şey kalmamış ülkeler haline gelecek Dünya. 

Dünya'nın nüfusu son 10 yıldaki artışı ile herkesi korkutuyor, Dünya'da yavaş yavaş Müslüman Ülkeler içerisinde savaşları arttıran bir yaklaşım oluşuyor. Dikkat ederseniz sadece Müslüman ülkeler içerisinde savaş var, hep Müslüman kardeşlerimize karşı bir saldırı ve ölüm saçılıyor. Peki bunun sebebi ne? Daha çok para ve daha çok hırs, gemisini kurtaran kaptan anlayışı ile iç dünyamıza, inançlarımıza ve değerlerimize saldırıyorlar. Hiç bir Hristiyan ülkede savaş görüyor musunuz? Hiç bir Ortadoks'un Katolik olduğu için vatandaşlarına eziyet ettiğini görüyor musunuz? Göremezsiniz, çünkü onlar sadece müslümanlara zıtlığı aşılıyor, ayrımcılığı, kilik noktalardan vurarak kitleyi bir başka kitleye düşürüyor. 

Bunu yıllardır yapıyorlar, bunu her gün her saniye artık o kadar rutin bir hal almış ki; her vatandaşı, her istihbarat örgütü her para babası bu tür oluşumlara dahil oluyor. Seni sana düşürerek, kendi ülke vatandaşına zulm etmeni sağlayarak bir çok bilgi, birikim ve beceriyi heba etmene vesile oluyor, yıllarca edinilmiş tecrübeleri, yılların kazanımlarını bir çırpıda silip atabiliyorsun. Peki bütün bunlar olurken biz ne yapıyoruz? Bazı şeylere dur demenin zamanı geldi. İslam Birliği'nin Batı'dan ayrı olarak hareket etmesi ve direk olarak Esad'ı bulunduğu yerden alarak yargılaması gerekiyor. Yıllar önce Saddam Hüseyin'e yapılan şey yakında Esad'a da yapılacaktır. 

Esad tek bir kişi, tek bir insan, bu insanın talimatları ile yüzlerce insan kimyasal silahlar ile ölüyor, yüz binlerce insan yaralanıyor ve Dünya buna sadece kınama mesajları ile cevap veriyor. "Laf ile peynir gemisi yürüse idi ben dünyaya üç tur atardım" 

Yazıklar olsun bu sessizliğe bürünen "Dilsiz Şeytanlara"

Allah'a ısmarladık.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Bu Sene Kim Şampiyon Olur?