Hakan ATABAŞ

Hakan ATABAŞ

Teknoloji Gelecek İçin Mi Yoksa Yeni Kurulacak Olan Dünya İçin Mi?

Sıradan bir insan nasıl hayat sürer? Bir köy kırsalında doğar, orada yetişir, oranın kültürü, örf ve adetleri ile donatır kendisini ve eğer kabuğuna sığmayan bir yapısı var ise büyük şehre göç eder, eğer kabuğuna da ortamına da sığıyor ise o zaman kalır orada ve hayatına bir iş alanında devam ederek kendine bir yön belirler. Onun için Dünya tertemiz, saf ve kirletilmemiştir. Saflığın verdiği huzuru yaşar, "Cahillik Mutluluktur" bu söz aslında doğru kullanıldığında anlam taşıyor. Mutluluk dediğimiz kavram kimileri için sadece paradır, kimileri için aşk, kimileri de mutluluğu çocuklarında ve ailesinde arar. İşte bu ortamlarda doğup, yetişip ve günü geldiğinde hakkın rahmetine kavuşan kişilerin yaşadığı kendilerinde mutluluktur. Herşeyi bilmek yada anlamak onlar için bir anlam ifade etmez, etmesi de gerekmez aslında. 

Uzay'da yeni gezegenler arıyoruz, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında 150 yıllık bir hayat olduğu söylendi ben o kadar bile uzun bir hayatın olduğunu düşünmüyorum dünya için, düşünsenize her yıl artan nüfus, bitip tükenmek bilmeyen silah satışları ve savaşlar. Bir ülke 40 Milyar Dolar değerinde silah satışı açıklıyor. Kime nereye nasıl sattın bu silahları? Akıl almaz paralar dönüyor görmediğimiz, göremeyeceğimiz kadar yüksek değerlerde. Peki bu neyin çabası?

Türkiye'de geleceği düşünmeye şimdilerde başladı, uzay araştırma üssü kuruldu, yavaş yavaş genç nesillere ve yenilikçi çalışmalara daha çok önem vermeye başladı. Ancak kısır döngü devam ediyor, sürekli zengin olan kazanıyor, halk perişan, kimi kıt kanaat geçiniyor kimi emekli maaşı ile günü kurtarabilmenin hesaplarını yapıyor, ne olacağı nasıl düzeleceği hala muamma. Halkın gelir düzeyi düşük, dışardan görüldüğü gibi değil hiç bir şey.

Bazen iyi yaptığınızı düşündüğünüz bir şey aslında çok kötü sonuçlar doğurmuş olabilir. Bir çok konuda Türkiye eleştiriliyor, Dünya'nın dört bir yanından tepkiler geliyor yaptığı iyi şeylere karşı. Türkiye'de yeni bir düzen hakim. Eskiden olduğu gibi köntrolü dağılmış paranın kontrol ettiği bir hükümnsüzlük yok artık. Şimdi para belli kişilerde birileri para bulmak için o kişilerin elinden geçmek zorunda kalıyor. Türkiye'de Milyarder sayısı artıyor bunun artması mı iyi azalması mı derseniz bence artması derim. Öünkü para öyle oynak ve kontrolü zor bir araç ki, herkesin idare edebileceği bir materyal değil. Bu yüzden milyarderlerin olması ve bunu kontrol eden bir gücün olması her zaman daha iyidir. 

Eğer parayı kullanamayacak olan kişiye, daha önce hiç elde etmemiş birine verirseniz o parayı doğru şekilde kullanamaz. Güç ve idare her zaman yönetebilecek olan da olması gerekir. Bu yüzden de Türkiye'de para sadece onu yönetebilecek olan kişilerin elinde var. bunu har vurup harman savuranlarda yok değil. Ancak onlarda bilinçli şekilde hareket ediyor. Etki Tepki meselesi. 

Dünya'da herşey para için siyaset, borsa, savaş, barış, anlaşmalar, sözleşmeler aklınıza gelen herşey sadece ama sadece daha fazla para ve daha fazla güç için. Para'nın kimde olduğunu bilen yok, ordan oraya dolaşıyor ama sizin bizim bildiğimiz rakamlar değil bu dolaşanlar, 30 milyar dolar, 10 milyar dolar 50 milyar dolar sürekli yer değiştiren bir para var oradan oraya. Hong Kong'da bir pembe elmas için 71 milyon dolar veren mücevher şirketi acaba neden o parayı o mücevhere verdi bileniniz var mı? Kim bilir hangi planın hangi parçası. Küçücük bir taş dünyada sadece bir tane siz o taşı bulsanız deseniz ki aynısını buldum sizin bulduğunuza "Taş" derler kendi buldukllarına ise pırlanta. Elmas vs vs... Yani güç ve para çamuru bile şekle sokup tarihi eser diye müzayede ye çıkartır. Zengin bir iş adamının karısı da sırf diğer zenginlere hava atmak için gider o çamuru alır evine koyar "Sanat" adı altında.

İşte hayatın gerçek yüzü burada. Yakın gelecek için başladığım bu yazı nereye geldi değil mi? Şimdi dönelim konumuza. Yukarıda bahsettiğim güç sahipleri aslında bu dünya ve bu Dünya'nın geleceği için herhangi bir şey yapmıyorlar. Aslında ulaşabilecekleri dünya için bu hazırlıkları ve teknolojileri geliştiriyorlar. Dümya'nın genelinde bir çok ülkede bir çok altyapıda bir çok çalışma yapılıyor. Genetik, bio organik, tam organik, klonlama, kopyalama, oksijen üretme, havasız ortamda organizma yaşatma ve aklınıza gelebilecek en uç örnekler dahil. Her alanda her noktada her ülkede farklı bir araştırma ve geliştirme merkezi bulunuyor. Bunların destekçileri ise yine para babaları ve güç hakimi olan kişiler. 

Sonuç olarak yakın gelecek için planlarınız var ise bence tekrar gözden geçirin, Türkiye'de bulunan zenginlere de duyurulur artık sizin de bir zemin altı çalışma yapmanız ve her biriniz bireysel olarak bu çalışmaları herkesden gizli yürütmeniz gerekiyor. Dünya'da bir çok zengin kişinin yaptığı gibi sizinde artık bazı adımları atmanız gerekiyor. 

"Eğer Toprağın Üzerinde Bir Şey Yapamıyorsan, Toprağın Altında Kalan Kısmı Üzerinde Yapamadığın Şeyler İçin Değerlendir"

Allah'a ısmarladık...

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Bu Sene Kim Şampiyon Olur?